Nasza szkoła w tym roku przyłączyła sie do akcji „Czytam sobie”, której celem pokazanie dzieciom, że samodzielne czytanie jest dobrą zabawą, a nauka czytania może być radosna i ciekawa. Miłość do książek trzeba rozbudzać od najmłodszych lat, ponieważ na naukę czytania nigdy nie jest za wcześnie.

Hasło akcji - Czytam sobie! Mogę być, kim chcę! - zwraca uwagę na fakt, że doświadczenia, które wynosimy z czytania książek pozwalają nam z większą pewnością siebie dążyć do realizacji marzeń, do odkrycia swojej pasji, talentów czy drogi jaką chcemy iść w przyszłości. Każdy rodzic chce, żeby jego dziecko odniosło w życiu osobisty i zawodowy sukces. Samodzielne czytanie to pierwszy i najważniejszy krok w tym kierunku!

 

W Polskiej Szkole Sobotniej Edu Owls zachęcamy naszych uczniów od najmłodszych klas aby czytali książki. Podkreślamy jak ważne jest to dla ich dalszego rozwoju i jak wiele wartości wnoszą w nasze życie. Dlatego ta akcja bardzo nam się spodobała i postanowiliśmy również przyłączyć się do niej.  Dzieci czytają książki z serii „Czytam sobie” z wielką radościa i zainteresowaniem. W każdą sobotę mogą wymienić przeczytaną książkę na nową, a dla najbardziej wytrwałych czytelników czeka nagroda niespodzianka.

Książki z serii „Czytam sobie” są również dostępnę w naszej szkolnej bibliotece, z której zbiorów skorzystać może każdy.  Jest to zestaw trzypoziomowy.

Poniżej linki do każdego z poziomów.

 

Poziom 1: składam słowa – ten zestaw zawiera książeczki, w których znajduje się maksymalnie 150 – 200 słów, rozmieszczonych w bardzo krótkich zdaniach. Książki z tej części uczą dziecko podziału słów na głoski

 

Poziom 2: składam zdania – w tej części mały czytelnik otrzymuje książki, które posiadają od 800 do 900 słów, jak również odrobinę dłuższe zadania. Poza tym zaczynają pojawiać się dialogi. Książki z tej części pozwalają na naukę sylabizowania.

 

 

Poziom 3: połykam strony – jest to ostatnia część serii. Jest najbardziej wymagająca. Książki zawierają po 2500 – 2800 słów. Zostały w nich użyte jeszcze dłuższe zdania niż w drugiej serii. Dodatkowo w pozycjach zamieszczono również słownik trudniejszych wyrazów.

 

 

Czytam sobie z bakcylem - to nowa seria literacka dla dzieci w wieku szkolnym. Młodzi czytelnicy, którzy przyswajali sobie naukę czytania i już opanowali książki z trzeciego poziomu mogą kontynuować swoją przygodę czytelniczą z „Czytam sobie z bakcylem”. Nowa seria to nowi bohaterowie, wciągające historie i wielka czytelnicza przygoda dla wszystkich, którzy na dobre zarazili się bakcylem czytania.