Konkurs na wierszyki po polsku i po angielsku rozstrzygnięty

Dzieci z Polskiej Szkoły Sobotniej w Leicester Edu Owls wybrały zwycięzców konkursu na najpiękniejszy wierszyk po polsku. W konkursie wzięli udział uczniowie ze szkoły pod Warszawą. Dzieci z Kobyłki przysłały swoje wierszyki napisane po polsku do Leicester w ramach współpracy nawiązanej podczas Polonijnego Dnia Dwujęzyczności (20.10.2018) z sympatycznym pieskiem Bingo Boyem, który pomaga dzieciom w Polsce uczyć się języka angielskiego.

 

Edu Owls nawiązało współpracę z autorką serii o Bingo Boyu, Anną Wieczorek, i wspólny projekt ma na celu promowanie dwujęzyczności poprzez twórczość dzieci w języku, który jest dla nich pierwszym językiem.

 

Dzieci w Kobyłce napisały 19 wierszyków o szkolnych przedmiotach, takich jak kredki, piórnik, plecak czy ołówek i, za pośrednicwem autorki Bingo Boya, udostępniły je polskim dzieciom w Leicester, które uczą się języka polskiego w Edu Owl. Ponieważ dzieci na co dzień uczą się w szkołach angielskich, język polski jest dla nich drugim językiem, a kolorowe wierszyki przysłane przez kolegów z Polski będą pomocnym narzędziem w utrwalaniu polskiego słownictwa. Przy okazji czytania wierszy dzieci nauczyły się niektórych zasad ortografii oraz poznały nowe zwroty w języku polskim np. stalówka czy "paluszek i główka to szkolna wymówka".

 

Dzieci z Edu Owls wysłały do Warszawy 30 wierszyków napisanych po angielsku, również w tematyce szkolnej. Najmłodsze dzieci, które jeszcze nie piszą, nagrały swoje wierszyki przed kamerą, a starsze dzieci przygotowały piękne prace plastyczne wraz z rymowankami. Angielskie wierszyki będą pomagać uczniom w Warszawie uczyć się języka angielskiego.

 

Dyrektorka szkoły Edu Owls Małgorzata Wiśniewska podsumowała projekt: "W Edu Owls zawsze stawiamy na naukę połączoną z zabawą, ponieważ w ten sposób dzieci najszybciej i najchętniej zdobywają wiedzę. Zazwyczaj niechętnie podchodzimy do używania na lekcji języka angielskiego, ale w tym przypadku ważne było to, żeby dzieci poczuły się dumne z tego, że znają dwa języki i że dzięki temu mogą pomóc swoim rówieśnikom w Polsce. Nasi uczniowie włożyli wiele pracy w ten projekt i dzięki temu powstały przepiękne prace. Dwujęzyczny projekt z Bingo Boyem to był wspaniały pomysł na promocję dwujęzyczności i zastosowanie dwóch języków w praktyce." 

 

Uczniowie naszej szkoły wybrali wierszyki, które najbardziej im się spodobały. Wszystkie prace były wspaniałe, dlatego każdy uczeń otrzyma od nas drobny upominek z emblematem naszej szkoły, a dla dwóch zwycięskich wierszy przygotowaliśmy nagrody książkowe.