Dni otwarte w Polskiej Szkole Sobotniej Edu Owls

 

W sobotę 9 czerwca 2018 odbyły się dni otwarte w Polskiej Szkole Sobotniej Edu Owls w Leicester. Rodzice i dzieci mieli okazję zapoznać się z ofertą, poznać nauczycieli i inne dzieci uczące się w szkole, a także wziąć udział w zajęciach lekcyjnych, żeby przekonać się jak wygląda typowa lekcja w szkole sobotniej.

 

Rodzice mogli też dowiedzieć się o tym jak zarejestrować dziecko do szkoły, jaki program nauczania realizowany jest w szkole, jakie zajęcia dodatkowe prowadzone w obecnym roku szkolnym, jak można dokonać płatności oraz zapoznać się z nową ofertą na rok szkolny 2018/19.

 

Polska Szkoła Sobotnia Edu Owls w Leicester od 2013 roku powstała wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu polskiej społeczności w Leicester. Obecnie w szkole uczy się ponad 90 uczniów i z każdym rokiem ta liczba się powiększa. W naszej szkole sobotniej odbywają się lekcje z języka polskiego z elementami historii, geografii i kultury Polski, a także zajęcia dodatkowe takie jak plastyka, zajęcia ruchowe, geografia i historia polski lub pisanie bajek.

 

Szkoła uczy w przyjaznej atmosferze, nauczyciele stosują metody nauczania poprzez zabawę i interakcję. Wszyscy nauczyciele posiadają wyższe wykształcenie pedagogiczne oraz praktykę w pracy z dziećmi. Program dostosowany jest do potrzeb dzieci dwujęzycznych, które uczą się na podstawie specjalnych podręczników dla dzieci polonijnych. Ponieważ dzieci spotykają się tylko w sobotę, ważne jest, żeby program realizowany w szkole był dostosowany do umiejętności językowych ucznia, przekazywane treści były zrozumiałe dla niego, a nauka języka polskiego rozwijała na równi kompetencje w zakresie mówienia, czytania i pisania. Dlatego w naszej szkole w każdej kolejnej klasie dzieci powtarzają zdobytą wcześniej wiedzę oraz utrwalają i rozwijają swoje kompetencje językowe poprzez czytanie tekstów dostosowanych do wieku i umiejętności językowych, pisanie własnych opowiadań oraz różnorodne zabawy językowe wzbogacające słownictwo w tematach bliskich dziecku jak dom, rodzina, szkoła, pierwsze przyjaźnie, najbliższe otoczenie, podróże itp. 

 

Anna, mama czteroletniego Davida, która odwiedziła Edu Owls, chce, żeby jej syn od września zaczął uczyć się w polskiej szkole: „Ważne jest dla mnie to, żeby David uczył się pisać i czytać po polsku, bo w angielskiej szkole się tego nie nauczy. Syn dobrze mówi i rozumie po polsku, ale chcę też, żeby uczył się w szkole polskiej i poznał tu polskich kolegów i koleżanki. Myślimy o powrocie do Polski w przyszłości, dlatego David koniecznie powinien uczyć się polskiego, żeby nie mieć problemów w polskiej szkole.” 

 

Gosia i Tomek, rodzice Julka, który wkrótce skończy 6 lat, chcą żeby ich syn uczył się języka polskiego: „Uczęszczanie do polskiej szkoły pomoże Julkowi w odnalezieniu się w polskim otoczeniu. Chcę, żeby nie czuł się inny, dziwny, żeby wiedział, że Polacy są solidną społecznością w Wielkiej Brytanii. Mam też nadzieję, że pomoże mu to w nabraniu pewności siebie i w otworzeniu się również w szkole angielskiej. Syn trochę boi się mówić po angielsku, dlatego też chcę żeby spotkał tu inne dzieci które mówią i po angielsku i po polsku.”

 

Aby zarejestrować dziecko do polskiej szkoły sobotniej na rok szkolny 2018/19 wystarczy wypełnić formularz rejestracyjny na stronie https://www.eduowls.com i dokonać opłaty rejestracyjnej

 

Od września będą też odbywać się zajęcia po południu, specjalnie dla dzieci, które w soboty mają inne zajęcia, a chciałyby chodzić do polskiej szkoły. Zajęcia będą dwa razy w tygodniu x 2 godziny, dni będą do ustalenia w zależności od uczestników.  

 

Zajęcia z polskiego odbywają się w soboty od 10:00 do 14:00, zajęcia dodatkowe od 14:00 do 15:00 w Fullhurst Community College na Imperial Avenue (LE3 1AH). 


Edu Owls Limited w związku z rozwojem firmy

rozpoczyna rekrutację pracowników na nowy rok szkolny 2018/2019.

 

Poszukujemy:

 

  

- NAUCZYCIELI nauczania początkowego i językapolskiego


- WOLONTARIUSZY asystentów nauczycieli języka polskiego

 

- LEKTORA języka angielskiego dla dorosłych


Zajęcia prowadzone są w soboty od 10.00 do 14.00

(Fullhurst Community College, Imperial Avenue w Leicester LE3 1AH)

 


Chcesz dołączyć do Zespołu Edu Owls?

 

wyślij zgłoszenie za pomocą poniższego formularza kontaktowego

 

Note: Please fill out the fields marked with an asterisk.